1) 14/93+5

2) 6 17/41 + 7 19/41

3) 24 9/38-17 5/38

4) 15 7/10-2 4/10+6 1/10

+3
Ответы (1)
  1. 11 марта, 23:57
    0
    14/93 + 5 = 5 14/93

    6 17/41 + 7 19/41 = 13 36/41

    24 9/38 - 17 5/38 = 7 4/38 = 7 2/19

    15 7/10 - 2 4/10 + 6 1/10 = 13 3/10 + 6 1/10 = 19 4/10 = 19 2/5