6400:100*7+67 = И 900-810:9*10=

+1
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 00:50
    0
    6400 : 100 * 7 + 67 = 515

    1) 6400 : 100 = 64

    2) 64 * 7 = 448

    3) 448 + 67 = 515

    900 - 810 : 9 * 10 = 0

    1) 810 : 9 = 90

    2) 90 * 10 = 900

    3) 900 - 900 = 0

    Darknight (Sunny Storm)