Упростите выражение

x-0,4 * (1,8x-1,3x)

+1
Ответы (2)
  1. 21 марта, 15:53
    0
    X-0.4 (1.8x-1.3x)

    x-0.72x+0.52x
  2. 21 марта, 18:33
    0
    Х-0,4 (1,8 х-1,3 х) = х-0,4*3,1 х=х-1,24 х=-0,24 х