rezolvati in r ecuatia

|3x-7=8

+2
Ответы (2)
  1. 14 ноября, 15:01
    0
    3 х-7=8

    3 х=7+8

    3 х=15

    х=15/3

    =3+2

    =5
  2. 14 ноября, 15:52
    0
    3 х-7=8

    3 х=7+8

    3 х=15

    х=15/3

    х=5