2/15 * (1/2+2/3-3/4) : 3/8=

+2
Ответы (1)
  1. 18 марта, 20:57
    0
    1) 1/2+1/3=3/6+2/6=5/6

    2) 5/6-3/4=10/12-9/12=1/12

    3) 2/15 * 1/12=1/15*1/6=1/90

    4) 1/90:3/8=1/90*8/3=8/270=4/135