Решите уравнения:

a) x + (1 200 - 900) = 1 500

б) (50 * 30) / y = 15

в) с / (1 200 / 2) = 3

+3
Ответы (2)
  1. 2 марта, 05:31
    0
    А) x + (1200-900) = 1500

    x+300=1500

    x=1500-300

    x=1200

    б) (50 * 30) / y = 15

    1500 / y = 15

    y=1500 / 15=100

    в) с / (1200 / 2) = 3

    c / 600=3

    c=600*3

    c=1800
  2. 2 марта, 07:19
    0
    А) х + (1200-900) = 1500

    х + 300=1500

    х=1500-300

    х=1200

    б) (50*30) / у=15 |*у

    50 у*30 у=15 у

    1500 у=15 у |:15

    у=100

    в) с / (1200/2) = 3

    с/600=3

    с=3*600

    с=1800