1 1/3 * (8 2/3 : 1 4/9 - 3 3/8 + 1 5/8) - 1 5/6 = 3 5/6

+1
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 11:39
    0
    8 2/3:1 4/9=26/3:13/9=26/3*9/13=6

    3 3/8+1 5/8=4 8/8=5

    6-5=1

    1 1/3*1=1 1/3

    1 1/3-1 5/6=4/3-11/6=8/6-11/6=-3/6=-1/2