7/9+5/16=

3/8+2/9=

1/9+1/27=

3/30+3/20=

7/21+4/15=

13/20+5/8=

5/18+7/15=

4/5+21/100=

13/18+5/12=

3/11+35/66=

11/20+17/18=

+4
Ответы (1)
  1. 29 декабря, 10:11
    0
    1) 7/9+5/16 = (7*16 + 5*9) / (9*16) = 157/144 = 1 13/144

    2) 3/8+2/9 = (3*9 + 2*8) / (8*9) = 43/72

    3) 1/9+1/27 = 3/27 + 1/27 = 4/27

    4) 3/30+3/20 = (3*2 + 3*3) / 60 = 15/60 = 1/4

    5) 7/21+4/15 = (7*5 + 4*7) / (3*5*7) = 63/105

    6) 13/20+5/8 = (13*2 + 5*5) / (2*4*5) = 51/40 = 1 11/40

    7) 5/18+7/15 = (5*5 + 7*6) / (3*5*6) = 67/90

    8) 4/5+21/100 = 80/100 + 21/100 = 101/100 = 1 1/100

    9) 13/18+5/12 = (13*2 + 5*3) / (6*2*3) = 41/36 = 1 5/36

    10) 3/11+35/66 = 18/66 + 35/66 = 53/66

    11) 11/20+17/18 = (11*9 + 17*10) / (2 * 9 * 10) = 269 / 180 = 1 89/180