Сравни 1/5 м ... 90 см, 1/2 дм ... 5 см

+5
Ответы (2)
  1. 18 августа, 17:05
    0
    1/5m = (100*1/5) cm=20 cm 20cm<90cm

    1/2dm = (10*1/2) cm=5cm 5cm=5cm
  2. 18 августа, 18:45
    0
    1/5 м < 90 см, 1/2 дм = 5 см