6 2/3-5/17 * (3 2/7+5 3/14)

+5
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 03:50
    +1
    6 2/3-5/17 * (3 2/7+5 3/14) = = 20/3 - 5/17 * (23/7 + 73/14) = 20/3 - 5/17 * (46/14+73/14) = 20/3 - 5/17*119/14 = 20/3 - 5/2 = 40/6 - 15/6 = 25/6 = 4 ц 1/6