Реши уравнение 10 у+2 (7 у-2) = 5 (4 у+3) + 3 у

+5
Ответы (2)
  1. 19 мая, 00:36
    0
    10 у+2 (7 у-2) = 5 (4 у+3) + 3 у

    10y+14y-4=20y+15+3y

    10y+14y-20y-3y=15+4

    y=19
  2. 19 мая, 03:16
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у; 24 у-20 у-3 у=15+4; у=19