Помогите 11 2/19 - (3 2/17+6 14/19)

+2
Ответы (1)
  1. 14 мая, 20:09
    0
    11 2/19 - (3 2/17+6 14/19) = 11 2/19-3 2/17-6 14/19 = (11 2/19-6 14/19) - 3 2/17=

    =4 7/19-3 2/17=4 119/323-3 38/323=1 81/323