5/9 + 1 5/7 * (4 2/3 - 2 5/8) / 1 3/4 = 2 - 3 1/7 * (2 - 1 9/11) / 8/21 =

+4
Ответы (1)
  1. 27 июля, 04:34
    0
    1) 5/9+1 5/7 * (4 2/3-2 5/8) : 1 3/4 = 2 5/9

    1. 4 2/3-2 5/8 = 2 1/24

    2. 1 5/7*2 1/24 = 3 1/2

    3. 3 1/2:1 3/4 = 2

    4. 5/9+2 = 2 5/9

    2) 2-3 1/7 * (2-1 9/11) : 8/21 = 1/2

    1. 2-1 9/11 = 2/11

    2. 3 1/7*2/11 = 4/7

    3. 4/7:8/21 = 1 1/2

    4. 2-1 1/2 = 1/2