а) 1 2/3 - b=5/6 c+1 1/3=3 1/3+x=1 1/6 0,8-b=7/15 x : 0,2=1 1/3 a : 2/3=3/4 б) 1 1/4 - b = 1/2 b * 5/7=1 7/12 + a=1 1/6 y-5/6=1/3 1 1/2 * a = 6 7/8 + a = 1 1/4 c) y * 2/7=3/14 1 5/6 - y=2/3 c-0,6 = 1/3 y*3/5 = 1/15 6/7:с = 3/14 х-7/10=7/10 b) 1 3/4 : x = 7 1 2/3 : y = 5

+5
Ответы (1)
  1. 3 июня, 21:03
    0
    А) 5/3-b=5/6

    -b=5/3-5/6

    b=-5/6

    с+4/3=3

    с=3-4/3

    с=5/3=1 2/3

    1/3+х=7/6

    х=7/6-1/3

    х=5/6

    -b=0,8-7/15

    b=1/3

    х: 0,2=4/3

    х=4/3*2/10

    х=4/15

    а=3/4*2/3

    а=1/2

    б)

    -b=5/4-1/2

    b=-3/4

    b=1:5/7

    b=7/5=1 2/5

    а=7/12-7/6

    а=-7/12

    у=1/3+5/6

    у=7/6=1 1/6

    а=6:3/2

    а=4

    а=5/4-7/8

    а=3/8

    с)

    у=3/14:2/7

    у=3/4

    -у=11/6-2/3

    у=-7/6=-1 1/6

    с=1/3+6/10

    с=14/15

    у=1/15:3/5

    у=1/9

    с=6/7:3/14

    с=4

    х=7/10+7/10

    х=14/10=1 2/5

    х=7/4:7

    х=1/4

    у=5/3:5

    у=1/3