982-7 * (235--121+146) =

+1
Ответы (2)
  1. 2 марта, 04:34
    0
    235-121=114

    -235

    121

    114

    114+146=260

    +114

    146

    260

    982-7=975

    975*260=25370
  2. 2 марта, 07:21
    0
    1) 235+121+146=502.

    2) 502*7=3514

    3) 982-3514=-2532