Выполнить

1 2/7 * 1 1/4 * 4/9 * 2 3/4

+4
Ответы (1)
  1. 6 июня, 19:22
    0
    1 2/7 * 1 1/4 * 4/9 * 2 3/4 =

    1) 1 2/7 * 1 1/4 = 9/7 * 5/4 = 45/28

    2) 45/28 * 4/9 = 5/7

    3) 5/7 * 2 3/4 = 5/7 * 11/4 = 55/28 = 1 27/28