Упростить выражения:

1) 3 (-2 х-4) + 2 (3 х+8) + 2 х

2) 3 (-8 х+4) + 2 (12 х-8) + 2 х

3) 7 (3 х+8) - (9+х) - 4 (2-5 х)

4) 9 (2 у-1) - 2 (5+3 у) - (у-8)

5) - 3 (4-2 х) + 7 (х-2)

6) 4 (3 х-1) - 8 (2 х+5)

+4
Ответы (1)
  1. 24 июля, 21:41
    0
    1) 3 (-2 х-4) + 2 (3 х+8) + 2 х = - 6 х-12+6 х+16+2 х=2 х+4

    2) 3 (-8 х+4) + 2 (12 х-8) + 2 х = - 24 х+12+24 х-16+2 х=2 х-4

    3) 7 (3 х+8) - (9+х) - 4 (2-5 х) = 21 х+56-9-х-8+10 х=30 х+39

    4) 9 (2 у-1) - 2 (5+3 у) - (у-8) = 18 у-9-10-6 у-у+8=11 у-11

    5) - 3 (4-2 х) + 7 (х-2) = - 12+6 х+7 х-14=13 х-26

    6) 4 (3 х-1) - 8 (2 х+5) = 12 х-4-16 х-40=-4 х-44