Решите - 3.6X (1/3-0.75)

+4
Ответы (1)
  1. 20 июня, 20:33
    0
    -3,6 * (1/3-0,75) = - 3,6 * (1/3-75/100) = - 3,6 * (1/3-3/4) = - 3,6 * (4/12-9/12) = - 36/10 * (-5/12) =

    =36/10*5/12=3/2=1 1/2=1,5