3/4*8/15-3/10+9/10*5/33:9/16 решите

+3
Ответы (1)
  1. 30 апреля, 10:10
    0
    3/4 * 8/15 - 3/10 + 9/10 * 5/33 : 9/16 = 2/5 - 3/10 + 9/10 * 5/33 : 9/16 = 2/5 - 3/10 + 3/22 : 9/16 = 2/5 - 3/10 + 3/22 * 16/9 = 2/5 - 3/10 + 8/33 =

    132/330 - 99/330 + 80/330 = 113/330