75-32:8x5 - (36:4+38) =. 8x (92-84) + 46-24:6=. 81:9 х5 - (54:6+32:8) =

+5
Ответы (1)
  1. 10 июля, 08:43
    0
    75-32:8*5 - (36:4+38) = 8

    1) 36:4=9

    2) 9+38=47

    3) 32:8=4

    4) 4*5=20

    5) 75-20=55

    6) 55-47=8

    8 * (92-84) + 46-24:6=106

    1) 92-84=8

    2) 8*8=64

    3) 24:6=4

    4) 64+46=110

    5) 110-4=106

    81:9*5 - (54:6+32:8) = 32

    1) 54:6=9

    2) 32:8=4

    3) 9+4=13

    4) 81:9=9

    5) 9*5=45

    6) 45-13=32