3 3/8 : 1/8 - 1 5/14 * 7

+5
Ответы (1)
  1. 2 марта, 05:23
    0
    (3 3/8) / (1/8) - 1 5/14*7 = (27/8) / (1/8) - (19/7) * 7 = 27-19=8

    Ответ: 8