1) 67812 - (489*105 + 7445) 2) (94554:927+884) - 109

3) 39405:555+301*203 4) 346252:428-18231:309

+2
Ответы (1)
  1. 15 июня, 12:58
    +1
    67812 - (489 * 105 + 7445) = 9022

    489 * 105 = 51345

    51345 + 7445 = 58790

    67812 - 58790 = 9022

    (94554 / 927 + 884) - 109 = 877

    94554 / 927 = 102

    102 + 884 = 986

    986 - 109 = 877

    39405 / 555 + 301*203 = 61174

    39405 / 555 = 71

    301 * 203 = 61103

    71 + 61103 = 61174

    346252 / 428 - 18231 / 309 = 750

    346252 / 428 = 809

    18231 / 309 = 59

    809 - 59 = 750