Решение (36,8-15,3) •0,4+0,6•12,4 - (18,6-13,8) •0,5=?

+2
Ответы (1)
  1. 18 мая, 03:15
    0
    36,8-15,3=21,5

    21,5*0,4=8,6

    0,6*12,4=7,44

    18,6-13,8=4,8

    4,8*0,5=2,4

    7,44-2,4=5,04

    8,6+5,04=13,64