8,5-2 1/4 * (6-3 1/3:2,5)

+1
Ответы (1)
  1. 31 января, 23:59
    0
    8,5-2 1/4 * (6-3 1/3:2,5) = - 2

    1) 3 1/3:2,5=10/3:25/10=10/3*10/25=4/3=1 1/3

    2) 6-1 1/3=5 3/3-1 1/3=4 2/3

    3) 2 1/4*4 2/3=9/4*14/3=21/2

    4) 8,5-21/2=85/10-21/2=17/2-21/2=-4/2=-2