8 * (1,41+13,61) + 13 * (0,81-0,61) = ?

+4
Ответы (2)
  1. 26 июля, 10:44
    0
    1) 1.41+13.61=15

    2) 0.81-0.61=1

    3) 8*15=120

    4) 13*1=13

    5) 120+13=133
  2. 26 июля, 11:42
    0
    8 * (1,41+13,61) + 13 * (0,81-0,61) = 124,6

    1) 1,41+13,61 = 15,02

    2) 0,81-0,61 = 0,20

    3) 8*15,02 = 120,16

    4) 13*0,20 = 2,6

    5) 120,16+2,6 = 124,6