2/10+6/15,3/10+2/12,5/12+4/15 помогите

+3
Ответы (1)
  1. 15 июля, 11:31
    0
    2/10 + 6/15 = 1/5 + 2/5 = (1 + 2) / 5 = 3/5

    3/10 + 2/12 = 3/10 + 1/6 = 9/30 + 5/30 = 14/30 = 7/15

    5/12 + 4/15 = 25/60 + 16/60 = 41/60