Разложите на множители x^2+8x+16-9a^2

+2
Ответы (1)
  1. 26 января, 20:47
    0
    X²+8x+16-9a² = (х²+8 х+16) - (3 а) ² = (х+4) ² - (3 а) ²=

    По формуле a²-b² = (a-b) (a+b)

    = (х+4-3 а) (х+4+3 а)