Ребята хэлп

разложите на множители:p3+8+6p^+12p

А) (p-2) ^; B) (p-2) 3; C) p^2p+4; D) (p+2) E) p^-p+3

+4
Ответы (1)
  1. 2 июля, 23:23
    0
    = (p+2) (p^2-2p+4) + 6p (p+2) = (p+2) (p^2+4p+4) = (p+2) ^3