Lim (x^2 - 6x + 9) / (x^2-9)

x>3

+4
Ответы (1)
  1. 5 января, 09:02
    0
    Lim (x-3) ² / (x-3) (x+3) = lim (x-3) / (x+3) = (3-3) / (3+3) = 0/6=0