Сколько будет если 3*3*3*3*3*3*3*3*3*3

+1
Ответы (1)
  1. 24 октября, 23:41
    0
    3 х3=9

    9 * 3=27

    27*3=81

    81*3=243

    243*3=729

    729*3=2187

    2187*3=6561

    6561*3=19683

    19683*3=59049