Вычислите значение выражения: - 2 9/20+5 7/30; - 5 1/4+1 3/8; 4 3/7 + (-8 9/14) ; 7 5/12 + (-3 7/24) ; - 6 11/12 + (-8 13/18)

+4
Ответы (1)
  1. 16 февраля, 13:23
    0
    -2 9/20+5 7/30=-2 27/60+5 14/60=-27/60+3 14/60=-13/60+3=2 47/60

    -5 1/4+1 3/8=-5 2/8+1 3/8=-4 2/8+3/8=-4 + 1/8=-3 7/8

    4 3/7 + (-8 9/14) = 4 3/7-8 9/14=4 6/14-8 9/14=6/14-4 9/14=-4 3/14

    7 5/12 + (-3 7/24) = 7 5/12-3 7/24=7 10/24-3 7/24=4 3/24=4 1/8

    -6 11/12 + (-8 13/18) = - 6 11/12-8 13/18=

    -6 33/36-8 26/36=-14 59/36=-15 23/36