5/6 у-3/4 у+1=2/3 у-1/6 ... в дробях

+2
Ответы (1)
  1. 8 января, 17:37
    0
    5/6 у-3/4 у+1=2/3 у-1/6

    5/6 у-3/4 у-2/3 у=-1/6-1 умножим на 24

    20 у-18 у-16 у=-4-24

    -14 у=-28

    у=28/14=2