1,5-1 1/2 * (1 2/5+1/5)

+4
Ответы (1)
  1. 21 марта, 00:15
    0
    1,5-1 ц1/2 * (1 ц2/5+1/5) = 1 ц5/10-3/2 * (7/5+1/5) = 15/10-3/2*8/5=15/10 - (3*4) / (1*5) = 15/10-12/5=15/10 - (12*2) / (5*2) = 15/10-24/10=-9/10;