Вычислите: 1/2:2; 2/5:3; 3:1/2; 8:4/5

+4
Ответы (1)
  1. 14 мая, 10:39
    0
    1/2:2=1/4

    2/5:3=2/15

    3:1/2=6

    8:4/5=10

    1/4; 2/15; 6; 10