17256-256*3 (205167-123068) * 7

38007-603:9 (31280+14320) * 6

+5
Ответы (1)
  1. 19 марта, 22:00
    +1
    17 256 - 256 * 3 = 16 488

    1) 256 * 3 = 768

    2) 17 256 - 768 = 16 488

    (205 167 - 123 068) * 7 = 574 693

    1) 205 167 - 123 068 = 82 099

    2) 82 099 * 7 = 574 693

    38 007 - 603 : 9 = 37 940

    1) 603 : 9 = 67

    2) 38 007 - 67 = 37 940

    (31 280 + 14 320) * 6 = 273 600

    1) 31 280 + 14 320 = 45 600

    2) 45 600 * 6 = 273 600