Г) (7/12-8/15) + 4/5 * (7/10-9/16)

+3
Ответы (1)
  1. 23 июля, 09:22
    0
    1) 7/12=0.58

    2) 8/15=0.53

    3) 7/10=0.7

    4) 9/16=0.5625

    5) 0.58-0.53=0.5

    6) 0.7-0.5625=0.1375

    7) 4/5*0.1375=0.11

    8) 0.5+0.11=0.16