X в квадрате - x+9 = (x+2) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 08:11
    0
    X^2-x+9=x^2+4x+4

    x^2-x+9-x^2-4x-4=0

    -5x+5=0

    -5 (x-5) = 0

    x-5=0

    x=5

    Ответ: х=5