Решите (-7,35+6,3) - (-1/4+1/5) =

+4
Ответы (2)
  1. 2 мая, 05:08
    0
    (-7,35 + 6,3) - (-1/4 + 1/5) = - 1

    1) - 7,35 + 6,3 = - 1,05

    2) - 1/4 + 1/5 = - 5/20 + 4/20 = - 1/20 = - 0,05

    3) - 1,05 - (-0,05) = - 1,05 + 0,05 = - 1
  2. 2 мая, 06:53
    0
    1) - 7,35+6,3 = - 1,05

    2) - 1/4+1/5=-1/20=-0,05

    3) - 1,05+0,05=-1