Вычислите. г) 2 13/30 - (1 1/10+1/5) ; е) 2 8/15 - (1 3/10+2/5) ;

+4
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 03:01
    0
    Г) 2 13/30 - (1 1/10+1/5) = 1 2/15

    1 1/10+1/5=1 1/10+2/10=1 3/10

    2 13/30-1 3/10=2 13/30-1 9/30=1 4/30=1 2/15

    е) 2 8/15 - (1 3/10+2/5) = 5/6

    1 3/10+2/5=1 3/10+4/10=1 7/10

    2 8/15-1 7/10=2 16/30-1 21/30=1 46/30-1 21/30=25/30=5/6