1) 9,38 - (-10+5,380)

2) - 8,76 - (-3,25-10,76)

3) - 6,19 + (-1,5+5,19)

4) - (-21,4+12,7) + (-20,4+12,7)

+4
Ответы (1)
  1. 15 марта, 13:04
    0
    1) 9,38 - (-10+5,380) = 9,38+10-5,380=4+10=14

    2) - 8,76 - (-3,25-10,76) = - 8,76+3,25+10,76=2+3,25=5,25

    3) - 6,19 + (-1,5+5,19) = - 6,19-1,5+5,19=-1-1,5=-2,5

    4) - (-21,4+12,7) + (-20,4+12,7) = 21,4-12,7-20,4+12,7=21,4-20,4=1