2 1/7 * (1 2/3 + 2 7/9*3,6)

+4
Ответы (2)
  1. 27 апреля, 19:28
    0
    2 7/9*3,6=25/9*36/10=10

    1 2/3+10=1 2/3+9 3/3=10 5/3=11 2/3

    2 1/7*11 2/3=15/7*35/3=25
  2. 27 апреля, 19:37
    0
    1) 2 7/9*3,6=25/9*36/10=25/9*18/5=5/1*2/1=10

    2) 1 2/3+10=11 2/3

    3) 2 1/7*11 2/3=15/7*35/3=5/1*5/1=25