НОК (m, n) = m-2*2*3*5*5*7, n-2*3*7*11

+4
Ответы (1)
  1. 23 июля, 06:02
    0
    Если m = 2*2*3*5*5*7 и n = 2*3*7*11, то их нок = 2*2*3*5*5*7*11