We are present 9950+7465 - (678+435) - 444

+5
Ответы (2)
  1. 9 сентября, 19:37
    0
    1) 678+435=1113

    2) 9950+7465=17415

    3) 17415-1113=16302

    4) 16302-444=15858

    Ответ: 15858
  2. 9 сентября, 20:36
    0
    9950+7465=17415 (678+435=1113) - 444=669