Сравните дроби: 7/13 и 1/2, 8/17 и 1/2, 2/5 и 1/2, 5/8 и 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 18:16
    0
    7/13 = = 0,53 > 1/2 = 0.50

    8/17 = = 0,47< 1/2 = 0.50

    2/5 = 0.4 < 1/2 = 0.50

    5/8 = 0.62 > 1/2 = 0.50