НОД (12.96) НОД (680.612) НОД (12.18.24)

+3
Ответы (2)
  1. 12 июля, 22:14
    0
    НОД (12.96) = 12

    НОД (680.612) = 68

    НОД (12.18.24) = 6
  2. 12 июля, 22:34
    0
    НОД (12; 96) = 12

    12=2*2*3

    96=2*2*2*2*2*3

    НОД (680; 612) = 2*2*17=68

    680=2*2*2*5*17

    612=2*2*3*3*17

    НОД (12; 18; 24) = 2*3=6

    12=2*2*3

    18=2*3*3

    24=2*2*2*3