Решите уравнение

a) 7,26-0,12y=6,3

b) 9,14a-7,89a=1

+2
Ответы (2)
  1. 16 июля, 18:07
    0
    Решение под А)

    -0.12y=6.3-7.26

    -0.12y=-0.96

    y=8
  2. 16 июля, 19:21
    0
    7.26-0.12 у=6.3

    0.12 у=6.3-7.26

    0.12 у=-0.96

    у=-0.96:0.12

    у=-8