7/8:7+12,5:10-0,07=как решить

+4
Ответы (1)
  1. 30 мая, 05:55
    0
    7/8 : 7 + 12,5 : 10 - 0,07 = 1,305

    7/8 : 7 = 0,875 : 7 = 0,125

    12,5 : 10 = 1,25

    0,125 + 1,25 = 1,375

    1,375-0,07=1,305