0,7 * 5⁄7 + 8,4 * 3⁄7;

+2
Ответы (1)
  1. 11 февраля, 18:14
    0
    1.) 0,7*5/7 = 7/10*5/7=1/2=0,5

    2.) 8,4*3/7=84/10*3/7=36/10=3,6

    3.) 0,5+3,6=4,1