Биринши саннан екинши сан 3-ке артык. Биринши саннын 4-ке болиндиси, екинши саннын 5-ке болиндисине тен. Биринши санды табындар

+4
Ответы (1)
  1. 29 января, 20:44
    0
    Х-?

    у-?

    у=х+3

    х/4=у/5

    х/4=х+3/5

    5 х-4 х=12

    х=12