1) f (x) = 18x-6+3x^2+4x^3

2) g' (x) = 4x+5/8x-2

g' (2) =

g' (-1) =

3) h (x) = (2+3) ^5

4) 4 (x) = (x^2+8) * (x-4)

5) f (x) = 2 cos 4x

f' (Пи/2) =

+3
Ответы (1)
  1. 10 июня, 03:48
    0
    G (2) = 13/14 g (-1) = - 0,1 f (π/2) = 2